Hakkımızda
Buradasınız: Anasayfa / Hakkımızda
Hakkımızda

Firmamız 2006 yılında organik tarım alanları ve organik gübre alanlarında araştırma geliştirme çalışmalarına başlamıştır. 2006 yılından MOGARG markalarıyla tarım sektöründe Enzim ve Aminoasit içerikli gübreler üretmeye başlamış ve geçen süreç içerisinde AR-GE çalışmaları yurt içi ve yurt dışı üniversitelerle işbirliği yaparak durmaksızın devem etmiştir. Tarım, gıda, hayvancılık bakanlığının 2011 yılında Türkiye’de ilk açtığı mikrobiyal ve enzimal gübreler lisans ve ruhsat kategorilerinden sonra , Mogarg Tarım araştırma geliştirme Biyoteknoloji şirketi olarak ilk enzimal gübre ruhsatını almayı başardık. Teknobiyolojik yöntemler kullanarak ayrıştırılan ve canlı tutulan enzimler ve bir araya getirdiğimiz amino asitlerin gübrelemede ilk yıl kullanımda tüm kimyasal ve hayvansal beslemenin %70 e kadar düşürülmesi ve Besin desteğinin %30 kullanımının yeterli olması toprak islahı sürecinde ,pestisit kalıntılarının ortadan kalkmasında, organik tarımda kimyasal ihtiyaç ve eksikliği ortadan kaldırmakta, minimum kimyasaller kullanarak maksimum sağlıklı ürün ve mahsul almakta tarım alanlarında ciddi ve değerli rol oynamaktadır. ASBİO TEKNOLOJİ olarak firmamız yeni kurumsal anlayışı ve uluslararası işbirliği çerçevesinde Ar-Ge çalışmaları sonucu Türkiye ‘de yeni bir ilke imza atmıştır. Son 3 yılda gelişmiş ülkelerde uygulanan yöntemleri ve bilimsel gelişmeleri takip ederek Ar-Ge çalışmalarımız sonucu PGPB (Plant growth-promoting bacteria) ve PGPR(Plant growth-promoting rhizobacteria) sistemlerini geliştirdik.

İlk ve tek %100 yerli üretim olarak mikrobiyal ve bakteriyal bitki geliştirme ürünlerini üretmekteyiz.

FERZO markasıyla geniş kapsamda bakteriyal destek sistemi mahsulde yüzde 50 ye kadar artış sağlamakla beraber tat,koku,bitki mukavemeti vs de yüzde yüz gelişme ve artış sağlamaktadır.

RENZO markasıyla Rhizobateriya gurubunun bir arada sağladığı sistem sonucu yüzde yüz azot fiksasiyonu ve bitkide ve hasatta çok ciddi kalite ve yoğunluk elde etmeyi başarmaktayız.

Ar-ge çalışmaları sonucu Bacillus thuringiensis bakterisinin farklı formlarını izole etmeyi ve İnkübasyon ve Fermentasyon süreçlerini geliştirdik ve bitkinin hastalıklara ve zararlılara karşı dayanıklılık ve mücadelesinde son noktayı koyduk.

ENDZO Markamızla 4 farklı ürün üretmeyi başardık ve hastalık ve zararlılarla mücadelede yüzde yüz başarı sağladık.

TÜM KİMYASALLERDEN VE KİMYASAL ZİRAİ İLAÇLARDAN İHTİYACI ORTADAN KALDIRANA KADAR BAKTERİYAL VE MİKROBİYAL ÜRÜNLERİMİZİ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ……… SIFIR KİMYASAL, SIFIR PESTİSİT, SIFIR İ.ORGANİK

 

SIFIR KİMYASAL

SIFIR PESTİSİT

SIFIR KALINTI


0

0

0

0
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0 545 420 02 57